Aktualności

30 / 01 / 2023

W DNIACH 6.02.2023 i 7.02.2023 BIURO SOKRATES NIECZYNNE

!WAŻNA INFORMACJA!

07 / 10 / 2022

Informacja dla klientów BIURA PODRÓŻY „SOKRATES” Osoby zapisujące się na nasze wyjazdy prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł/os. w ciągu tygodnia od zapisu – w kasie biura lub na konto bankowe….

TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY

05 / 07 / 2021

Od 1 stycznia tego roku przedsiębiorcy turystyczni mają obowiązek przekazywania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy. Środki gromadzone na rachunku Turystycznego Funduszu Pomocowego wspierają organizatorów turystyki umożliwiając im zwrot podróżnym pieniędzy za imprezy niezrealizowane…

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

05 / 07 / 2018

Zgodnie z nowymi przepisami, biura podróży będą płacić składki na TFG. Będą one zależeć od rodzaju sprzedanej imprezy turystycznej. Wyniosą od zera do max.30 zł od każdego klienta. Biura podróży będą też zobowiązane…

24 / 05 / 2018

Zgodnie z ustawą z 25 maja 2018 r. dotyczącą nowych przepisów ochrony danych osobowych (RODO/GDPR), uporządkowaliśmy nasze bazy danych i potwierdzamy, że dane każdej osoby będącej z nami na wycieczce (czy to wycieczka jednodniowa w…

OGRÓD BOTANICZNY W POCZDAMIE + PARK SANSSOUCI  

Obraz3

Biosfera Potsdam – Ogród Botaniczny w Poczdamie to miejsce, w którym panuje przez cały rok wakacyjny klimat. Jest to dżungla z odtworzonym klimatem lasów równikowych z ponad 20 000 roślin. Podczas wyprawy przez zielony gąszcz Biosfery spotkamy na szlaku wolno biegające egzotyczne zwierzęta, a wspaniałe kwiaty, dach z palm oraz szum wodospadu sprawią, że będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy byli się w innym, dalekim świecie. Zapraszamy do spędzenie krótkiego urlopu w tropikach!

PROGRAM:

Wyjazd: 7:30 – Lidl/Swarzędz ul. Polna 23, 7:45 – Śródka, 8:00 – Stacja Shell/Dębina.

  • Przejazd do Biosfery Potsdam – dżungla w centrum miastaW rajskiej atmosferze można przyjrzeć się z bliska różnorodności dżungli. Trasa zwiedzania rozpoczyna się przy wodospadzie, wiedzie krętymi ścieżkami koło motylarni i wystawy „Aquasphäre” o przyrodzie mórz tropikalnych, aż do szlaku wiadącego przez kładkę wśród koron drzew.
  • Przejazd do Parku Sanssouci. Liczne rzeźby, fontanny, labirynty + Nowy Pałac zbudowany dla Fryderyka Wielkiego – królewska rezydencja w stylu barokowym, Grota Neptuna. Pawilon Chiński, Pałac Sanssouci – najpiękniejsza budowla w Parku, Kościół Pokoju.
  • Spacer do centrum miasta.
  • Czas wolny na obiad i kawę we własnym zakresie.
  • Spacer po Dzielnicy Holenderskiej.

Wyjazd w drogę powrotną ok. 19:00. Przyjazd ok. 23:00.

Cena 205 zł obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, usługi pilota-przewodnika. Dodatkowo płatny bilet do Biosfery Potsdam – 12€.

Obraz4

csm_SPSG_ParkSanssouci_HansBach_F0081098_A4_758dfdcffd