Aktualności

13 / 12 / 2018

WYJAZD DO BERLINA – 15.12.2018 r. – SOBOTA  6:20 – BURO SOKRATES 6:30 – LIDL/SWARZĘDZ 6:45 – RONDO ŚRÓDKA – POZNAŃ   WYJAZD DO WROCŁAWIA – 15.12.2018 r. – SOBOTA  6:40 – LIDL/SWARZĘDZ…

24 / 05 / 2018

W związku z zaplanowanym wejściem w życie od 25 maja 2018 r. nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (RODO / GDPR), uporządkowaliśmy nasze bazy danych i potwierdzamy, że dane każdej osoby będącej z…

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

05 / 07 / 2017

Zgodnie z nowymi przepisami, biura podróży będą płacić składki na TFG. Będą one zależeć od rodzaju sprzedanej imprezy turystycznej. Wyniosą od zera do max.30 zł od każdego klienta. Biura podróży będą też zobowiązane…

13 / 10 / 2016

BIURO „SOKRATES” ZALECA ABY NASI TURYŚCI WYJEŻDŻAJĄCY NA WYCIECZKI POZA GRANICAMI KRAJU POSIADALI EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO! EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (EKUZ) W POZNANIU WYROBISZ W WIELKOPOLSKIM ODDZIALE WOJEWÓDZKIM NFZ: WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI…

PIELGRZYMKA DO GRECJI – ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

 

1277565650

Święty Paweł poniósł śmierć męczeńską za wiarę chrześcijańską. Umarł około 68 roku. W ciągu swego życia podejmował się misji podczas, których głosił słowo Boże. Jedną z misji prowadził na terenie dzisiejszej Grecji – nauczał w synagogach i szkołach. Przebywając w Koryncie napisał do nich dwa listy – LISTY DO KORYNTIAN. Nazywany był Apostołem Narodów.

 

PROGRAM:

DZIEŃ I – 22 IV 2019 – PONIEDZIAŁEK: Wyjazd do Belgradu o godzinie 20:00. Przejazd nocny do Serbii.

DZIEŃ II –  23 IV 2019 – WTOREK: Po przyjeździe zwiedzanie Cerkwi św. Sawy – jednej z największych na świecie cerkwi prawosławnych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek, obiad. Dla chętnych – zwiedzanie Belgradu. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ III –  24 IV 2019 –ŚRODA: Po śniadaniu przejazd do hotelu – okolice Salonik. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ IV – 25  IV 2019 – CZWARTEK: Po śniadaniu przejazd do Kavali  – miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Następnie przejazd do Filippi – najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Odwiedzenie miejsca, gdzie odbył się chrzest św. Lidii – pierwszej chrześcijanki w Europie. Nabożeństwo. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ V –26 IV 2019 – PIĄTEK: Po śniadaniu zwiedzanie Salonik – miasta działalności św. Pawła. Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda, Bazylika św. Dymitriosa, – największy kościół w całej Grecji, pozostałości rzymskiego forum, pomnik św. Pawła. Przejazd do hotelu w okolice Kalambaki. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI27 IV 2019 – SOBOTA: Po śniadaniu zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów – zbudowanych przez mnichów w trudno dostępnych skałach. Wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Przejazd na PELOPONEZ do Loutraki. Po drodze zwiedzanie Delf. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VII  – 28 IV 2019 – NIEDZIELA: Śniadanie. Pobyt w Lutrace, odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VIII  – 29 IV 2019 – PONIEDZIAŁEK: Po śniadaniu wyjazd na małą pętlę Argolidzką. PRZEJAZD DO EPIDAUROS, gdzie znajduje się świetnie zachowany i działający do dziś teatr ze wspaniałą akustyką – jeden z cudów sztuki architektonicznej starożytnych Greków. Przejazd do KORYNTU, gdzie przebywał św. Paweł i do MYKEN – w tym liczącym ponad 3,5 tys. lat mieście znajdują się ruiny starożytnego miasta i pałacu do, którego prowadziła słynna lwia brama. W niewielkiej odległości od niej znajduje się wspomniany przez J. Słowackiego grób Agamemnona – tryumfatora spod Troi. Przejazd do przeuroczego NAFPLIO – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ IX –  30 IV 2019 – WTOREK: Po śniadaniu przejazd do Aten. Zwiedzanie miasta: Akropol, zmiana warty przed Parlamentem, Stadion Olimpijski, spacer stara dzielnicą-Plaka. Przejazd do hotelu w Parali Katerini. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ X – 1 V 2019  – ŚRODA: Po śniadaniu RELAKS I ODPOCZYNEK NAD MORZEM EGEJSKIM. Podsumowanie pielgrzymki. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ XI – 2 V 2019 – CZWARTEK: Po śniadaniu RELAKS I ODPOCZYNEK NAD MORZEM EGEJSKIM. Obiadokolacja. Wyjazd do Szeged o godz. 22:00 – paczka śniadaniowa na drogę.

DZIEŃ XII – 3 V 2019 – PIĄTEK: Przyjazd do Szeged ok. 14:00. Zwiedzanie miasta. Podczas zwiedzania przerwa na obiad we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ XIII –  4 V  2019 – SOBOTA: Po śniadaniu wyjazd do Swarzędza. Przyjazd około północy.

 

Cena 2.450 zł obejmuje: przejazd autokarem, 8 noclegów w Grecji + ostatniego dnia wyjazd z Grecji o godz. 22:00, 1 nocleg – Belgrad – Hotel Elegance, 1 nocleg – Hotel Tisza Sport w Seged – Węgry, wyżywienie zgodnie z programem, ubezpieczenie, opiekę pilota, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Wpłaty na raty. Przy zapisie 450 zł – podpisanie umowy. Pozostałe raty do uzgodnienia. Dodatkowo płatne: usługi miejscowych przewodników ok. 15 € , taxa klimatyczna ok. 15 €, bilety wstępu – ok. 60 €. OSOBY POWYŻEJ 65 LAT PŁACĄ ZA BILETY – 50 %. 

 

BARDZO WAŻNE!

Pielgrzymka przypada w czasie, kiedy w Grecji obchodzone są Święta Wielkanocne. Będzie zatem okazja zobaczyć jak Zmartwychwstanie Pana Jezusa świętuje się w Kościele Prawosławnym. W Wielki Piątek będziemy w Kalambace, gdzie będziemy mogli zobaczyć „EPITAFIUM”, podczas, którego wierni niosą grób z ciałem Chrystusa. Chętni tego dnia mogą pójść o północy do Kościoła, aby zobaczyć jak Grecy świętują i składają sobie życzenia – a niebo rozświetla się sztucznymi ogniami , które wystrzeliwane są na cześć Zmartwychwstania Pana Jezusa. PIĘKNE ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY MOŻEMY PRZEŻYĆ PO RAZ DRUGI!

3