Aktualności

04 / 03 / 2021

Drodzy Klienci, Nasi Turyści Z wielkim smutkiem odwołujemy nasze wyjazdy: – Dzień Kobiet w terminie 6-7.03.2021 r. – Francja, Hiszpania, Włochy w terminie 6-13.04.2021 r. – Holandia – Keukenhof w terminie 15-18/19.04.2021 r….

18 / 02 / 2019

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że gwarancją zarezerwowanego miejsca na nasze wyjazdy jest wpłata I zaliczki + podpisanie umowy – dotyczy to szczególnie wyjazdów za granicą. Prosimy zatem osoby, które zapisały się na dany wyjazd…

24 / 05 / 2018

Zgodnie z ustawą z 25 maja 2018 r. dotyczącą nowych przepisów ochrony danych osobowych (RODO / GDPR), uporządkowaliśmy nasze bazy danych i potwierdzamy, że dane każdej osoby będącej z nami na wycieczce (czy to wycieczka…

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

05 / 07 / 2017

Zgodnie z nowymi przepisami, biura podróży będą płacić składki na TFG. Będą one zależeć od rodzaju sprzedanej imprezy turystycznej. Wyniosą od zera do max.30 zł od każdego klienta. Biura podróży będą też zobowiązane…

13 / 10 / 2016

BIURO „SOKRATES” ZALECA ABY NASI TURYŚCI WYJEŻDŻAJĄCY NA WYCIECZKI POZA GRANICAMI KRAJU POSIADALI EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO! EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (EKUZ) W POZNANIU WYROBISZ W WIELKOPOLSKIM ODDZIALE WOJEWÓDZKIM NFZ: WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI…

PROPOZYCJE WYJAZDÓW DLA KLAS I-VIII i KLAS LICEALNYCH

SZANOWNI WYCHOWAWCY!

Rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny 2020 / 2021. Jaki będzie dla uczniów, nauczycieli, rodziców? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wszyscy chcielibyśmy, aby było jak dawniej – aby uczniowie wrócili do szkoły, do swych zajęć obowiązkowych, pozalekcyjnych, wycieczek itp. Epidemia koronawirusa sprawiła, że uczniowie nie tylko nie chodzili do szkoły, ale przestali uczestniczyć we wszelkich zajęciach dodatkowych, dzięki którym rozwijają przecież swoje pasje i talenty. Z procesu dydaktyczno – wychowawczego wypadły także wszystkie wiosenne wyjazdy – wycieczki, które uczniowie nie tylko lubią, ale czekają na nie cały rok. To duża strata. Każdy Nauczyciel wie, że dobrze przygotowana i przeprowadzona wycieczka ma ogromną wartość edukacyjno – wychowawczą, ale nie tylko. Uczniowie podczas wyjazdów poznają świat i siebie nawzajem, zawierają przyjaźnie, poprawiają relacje społeczne, a wiedzę zdobywają w sposób przyjemny – mimo woli! Trudno nie zgodzić się, że sytuacja, która miała i ma nadal miejsce, nie pozostawi negatywnych skutków na edukacji i wychowaniu naszych uczniów. Wierzymy jednak, że małymi kroczkami i z odrobiną determinacji możemy wrócić do normalności. Wiemy, że po rozpoczęciu roku szkolnego – nie stanie się tak, że priorytetem będzie szkolna wycieczka – zwłaszcza kilkudniowa. Dlatego nasze biuro proponuje organizację jednodniowych wycieczek . Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, które jest dla nas wszystkich najważniejsze – proponujemy, aby wyjazdy organizować dla jednej klasy. Nasze biuro, które na swarzędzkim rynku działa od 20 lat współpracuje z firmami przewozowymi, które mają do dyspozycji busy: 20, 30, 50 i 60-os. W obecnej sytuacji – opcja wyjazdu dla jednej klasy jest najrozsądniejsza.

Szanowni Wychowawcy, 

W Nowym Roku Szkolnym życzymy Państwu i całej szkolnej społeczności przede wszystkim zdrowia, ale również sukcesów oraz powrotu do pracy, która da Państwu wiele radości i satysfakcji. DUŻO DOBREGO!

Poniżej znajdują się nasze propozycje jednodniowych wyjazdów edukacyjnych dla klas I-III ; IV-VII i VIII oraz klas licealnych – możliwych do zrealizowania w ciągu paru, czy parunastu godzin. Każda wycieczka zawiera określone cele edukacyjno – wychowawcze i szczegółowy program, który prześlemy po wybraniu danej wycieczki. Wyliczymy także cenę, która zależy od liczby uczestników. Oczywiście na Państwa życzenie jesteśmy w stanie opracować ofertę każdej wycieczki. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

KANON WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH DLA KLAS I – III

 1. Wycieczka przyrodnicza do Młodzikowa.
 2. Wycieczka do Deli Parku – moc niezwykłych atrakcji dla dzieci.
 3. Alpaki i inne zwierzaki – wycieczka do Klotyldzina.
 4. Wielkopolski Park Narodowy Jeziory + Puszczykowo.
 5. Pałac w Rogalinie oraz Park Krajobrazowy ze starymi dębami.
 6. Zamek w Kórniku i Arboretum.
 7. Nenufary w Kościanie.
 8. Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.
 9. Wyprawa na Ostrów Lednicki – miejsce narodzin naszego pierwszego króla Bolesława Chrobrego oraz początków państwa polskiego.
 10. Biskupin – osada z epoki brązu.
 11. Stara Chata u Kowola.
 12. Uzarzewo – Muzeum Myślistwa.

KANON WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH DLA KLAS IV – VII

 1. Szlak Piastowski: Ostrów Lednicki i Gniezno.
 2. Wycieczka do Deli Parku – moc niezwykłych atrakcji.
 3. Alpaki i inne zwierzaki – wycieczka do Klotyldzina.
 4. Wielkopolski Park Narodowy Jeziory + Puszczykowo.
 5. Pałac w Rogalinie oraz Park Krajobrazowy ze starymi dębami.
 6. Zamek w Kórniku i Arboretum.
 7. Nenufary w Kościanie.
 8. Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.
 9. Wyprawa na Ostrów Lednicki – miejsce narodzin naszego pierwszego króla Bolesława Chrobrego oraz początków państwa polskiego.
 10. Biskupin – osada z epoki brązu.
 11. Stara Chata u Kowola.
 12. Uzarzewo – Muzeum Myślistwa.
 13. ZOO w Borysewie.
 14. Poznań – stolica Wielkopolski.
 15. Wrocław – stolica Dolnego Śląska i zabawnych krasnali.
 16. Łódź – Eksperymentarium i ul Piotrkowska.
 17. Warszawa – miasto królewskie.
 18. Bydgoszcz – Wyspa Młyńska i Muzeum Mydła.
 19. Toruń – miasto Mikołaja Kopernika, gotyku i pierników.
 20. Rogowo – Dinozaury i Historia Ziemi.

KANON WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS VIII i KLAS LICEALNYCH

 1. Śladami Adama Mickiewicza po Wielkopolsce: Śmiełów – Lubiń – Kopaszewo – Choryń. W autokarze prelekcja – „ Adam Mickiewicz – życie i twórczość”.     Wycieczka polecana dla maturzystów.
 2. Śladami początków Państwa Polskiego: Ostrów Lednicki – Gniezno.  Muzeum Początków Państwa Polskiego. Katedra. Pomnik św. Wojciecha. W autokarze prelekcja „ Polska od Mieszka do Kazimierza Wielkiego”.
 3. Wielkopolskie Perełki – Pałac w Rogalinie i Zamek w Kórniku.  W autokarze prelekcja „Edward Raczyński i Tytus Działyński – Wielkopolanie, którzy w historii naszej Małej Ojczyzny zapisali się złotymi zgłoskami”.
 4. Gdańsk – Lekcja Historii na Westerplatte. W autokarze prelekcja „ Burzliwa historia Pomorza Wschodniego”.
 5. Warszawa. Proponujemy 4 warianty zwiedzania Warszawy: A) Warszawa – miasto królewskie: m.in. Zamek Królewski, Zespół Pałacowo – Parkowy w Łazienkach. B) Śladami bohaterów „Kamieni na Szaniec”. C) Szlakiem Powstania Warszawskiego. D) Szlakiem Fryderyka Chopina.
 6. Łódź  – Miasto Czterech Kultur.
 7. Toruń – Gotyk i Mikołaj Kopernik.
 8. Bydgoszcz – Królewskie Miasto założone przez Kazimierza Wielkiego.
 9. Szczecin – Historyczna stolica Księstwa Pomorskiego
 10. Wrocław – stolica Dolnego Śląska – podczas zwiedzania do wyboru: Wizyta w Panoramie Racławickiej, ZOO – AFRYKARIUM, Hydropolis.
 11. Zamek w Książu – Historia Śląska, Rodziny Hochbergów i Księżnej Daisy.
 12. Oświęcim – Trudna lekcja historii w Muzeum w Auschwitz – Birkenau.
 13. Częstochowa – Jasna Góra ale nie tylko.
 14. Podziemne Miasto Osówka – Góry Sowie.
 15. Berlin – Miasto z przeszłością i przyszłością.
 16. Drezno – Stolica Saksonii – Miasto Baroku i wspólnych władców.
 17. Poczdam – Miasto Pałaców i Ogrodów – stworzone przez Hohenzollernów.
 18. Spreewald – Kraina Biosfery na Łużycach i Cottbus.