Aktualności

18 / 02 / 2019

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że gwarancją zarezerwowanego miejsca na nasze wyjazdy jest wpłata I zaliczki + podpisanie umowy – dotyczy to szczególnie wyjazdów za granicą. Prosimy zatem osoby, które zapisały się na dany wyjazd…

24 / 05 / 2018

Zgodnie z ustawą z 25 maja 2018 r. dotyczącą nowych przepisów ochrony danych osobowych (RODO / GDPR), uporządkowaliśmy nasze bazy danych i potwierdzamy, że dane każdej osoby będącej z nami na wycieczce (czy to wycieczka…

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

05 / 07 / 2017

Zgodnie z nowymi przepisami, biura podróży będą płacić składki na TFG. Będą one zależeć od rodzaju sprzedanej imprezy turystycznej. Wyniosą od zera do max.30 zł od każdego klienta. Biura podróży będą też zobowiązane…

13 / 10 / 2016

BIURO „SOKRATES” ZALECA ABY NASI TURYŚCI WYJEŻDŻAJĄCY NA WYCIECZKI POZA GRANICAMI KRAJU POSIADALI EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO! EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (EKUZ) W POZNANIU WYROBISZ W WIELKOPOLSKIM ODDZIALE WOJEWÓDZKIM NFZ: WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI…

ROK 2021 / DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIET NA ZIEMI KALISKIEJ: GOŁUCHÓW – KALISZ – RUSSOWO / 6 – 7 III 2021

 

Tradycyjnie już Biuro Sokrates zaprasza Panie ale również i Panów na wyjazd z okazji Dnia Kobiet. Tym razem proponujemy skrócony weekend w Kaliszu i jego okolicach. Bohaterkami wyjazdu będą: Izabella Czartoryska i Maria Dąbrowska. 

kalisz__mariusz_cieszewski_polandmfa

PROGRAM:

DZIEŃ I – 6 III 2020 – SOBOTA: Wyjazd do Gołuchowa o godz. 6:50 – Lidl/Swarzędz ul. Polna, 7:10 Dworzec Śródka w Poznaniu, 7:25 – Stacja Shell na Dębinie.

  • Przyjazd do Gołuchowa – zwiedzanie Zamku rezydencji hr. Jana Działyńskiego oraz jego małżonki Izabeli Czartoryskiej.
  • Spacer po parku: Ośrodek Kultury Leśnej, Pokazowa zagroda Zwierząt: żubry, koniki polskie, dziki.
  • Przejazd do Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Zwiedzanie dworku, gdzie w roku 1889 urodziła się Maria Dąbrowska. 
  • Przejazd do hotelu – krótki odpoczynek. Popołudnie dla ZDROWIA: wanna z hydromasażem, sauna sucha, natrysk wrażeń. Dla chętnych kręgle / dodatkowa opłata /. 
  • Uroczysta KOLACJA z DJem / obiad, deser, przekąski, lampka wina /. 
  • Nocleg. 

DZIEŃ II – 7 III 2020 – NIEDZIELA: Po późnym śniadaniu wyjazd do centrum Kalisza. Spacer po Kaliszu: Fragmenty murów miejskich z brama Dorotką, Ratusz na Starym Mieście, Katedra św. Mikołaja, Klasztor i Kościół Franciszkanów, Teatr Miejski. Przerwa na obiad i kawę we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną ok. 15:00. 

W autokarze prelekcje: „Izabela Czartoryska – żona Jana Działyńskiego i wielki mecenas sztuki” ; „Maria Dąbrowska i jej twórczość”. 

Cena 430 zł obejmuje przejazd autokarem, nocleg w hotelu Lazur – pokoje 2,3-osobowe, wyżywienie zgodnie z programem, koszty wieczoru integracyjnego, usługi pilota, przewodnika.