Aktualności

30 / 01 / 2023

W DNIACH 6.02.2023 i 7.02.2023 BIURO SOKRATES NIECZYNNE

!WAŻNA INFORMACJA!

07 / 10 / 2022

Informacja dla klientów BIURA PODRÓŻY „SOKRATES” Osoby zapisujące się na nasze wyjazdy prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł/os. w ciągu tygodnia od zapisu – w kasie biura lub na konto bankowe….

TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY

05 / 07 / 2021

Od 1 stycznia tego roku przedsiębiorcy turystyczni mają obowiązek przekazywania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy. Środki gromadzone na rachunku Turystycznego Funduszu Pomocowego wspierają organizatorów turystyki umożliwiając im zwrot podróżnym pieniędzy za imprezy niezrealizowane…

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

05 / 07 / 2018

Zgodnie z nowymi przepisami, biura podróży będą płacić składki na TFG. Będą one zależeć od rodzaju sprzedanej imprezy turystycznej. Wyniosą od zera do max.30 zł od każdego klienta. Biura podróży będą też zobowiązane…

24 / 05 / 2018

Zgodnie z ustawą z 25 maja 2018 r. dotyczącą nowych przepisów ochrony danych osobowych (RODO/GDPR), uporządkowaliśmy nasze bazy danych i potwierdzamy, że dane każdej osoby będącej z nami na wycieczce (czy to wycieczka jednodniowa w…

SZLAKIEM BRANDENBURSKICH PAŁACY: ORANIENBURG i RHEINSBERG – BRAK WOLNYCH MIEJSC

brandenburgia

Oranienburg to małe Brandenburskie miasteczko, w sercu którego w XVII wieku został zbudowany okazały, barokowy pałac. Rezydencję dla swej żony Luizy Orańskiej wybudował jej mąż Wielki Książę Elektor. Rheinsberg to także niewielkie miasteczko w Brandenburgii położone w odległości około 75 km od Berlina. Leży nad rzeką Rhin – prawym dopływem Haweli. Największą atrakcją miasteczka jest okazały pałac, w którym swoje szczęśliwe lata spędził Fryderyk Wielki wraz ze swoja żoną Elżbieta Krystyną.

PROGRAM:

Wyjazd: 6:00 – Lidl Swarzędz ul. Polna, 6:20 – Dworzec Śródka, 6:40 – Stacja Shell na Dębinie

  •  Przyjazd do Oranienburga 11:00. Zwiedzanie Pałacu. Można tu zobaczyć wyjątkowe dzieła sztuki: wspaniałe etażerki, komnaty z porcelaną, królewskie srebra, fotele z kości słoniowej przywiezione z Brazylii oraz ciekawe rzeźby i bogata kolekcję malarstwa.
  • Przejazd do Rheinsbergu. Zwiedzanie Pałacu z rokokowymi apartamentami królewskimi oraz przepiękną salą lustrzaną. Spacer po pałacowych ogrodach.
  • Spacer po mieście.
  • Przerwa na obiad we własnym zakresie.

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd ok. 22:00.

brand

Cena 210 zł obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, opiekę pilota-przewodnika. Dodatkowo płatne bilety wstępu ok. 25 euro.